Jak przetrwać święta na diecie? 6 praktycznych porad

0

Święta to bardzo ciężki czas dla osób odchudzających się, gdyż tradycyjne 12 potraw, a w kolejnych dniach przesiadywanie przy świątecznym stole może pokrzyżować nasze marzenia o szczupłej sylwetce, szczególnie, że po świętach przychodzi czas sylwestrowego szaleństwa i każda z nas chciałaby wyglądać idealnie. Prezentujemy kilka rad jak poradzić sobie w tym czasie z naszą dietą i zminimalizować ryzyko  złapania przez święta niechcianych kilogramów.

Serwatka dietetyczna

  1. Nie daj się zwariować w tym świątecznym szaleństwie. Rób zakupy z głową. Najlepiej jeśli zrobisz dokładną listę tego, co potrzebujesz i nie rozglądaj się w sklepie za dodatkowymi opakowaniami produktów spożywczych, które będziesz musiała potem wykorzystać na dodatkowe potrawy, których nie miałaś w planach.
  2. Zastąp te produkty, które się da wersją light. Warto także zastąpić tłuste ryby, np. tradycyjnego karpia czymś chudszym jak np. dorszem, szczupakiem, okoniem, sandaczem czy morszczukiem. Jak ognia unikaj smażenia ryb na oleju, znacznie zdrowsze są pieczone, np. w folii.
  3. 12 potraw to tradycja, a nie przymus. Nie musisz kosztować wszystkich potraw, które znajdują się na stole. Wybierz tylko te, które są najbardziej dietetyczne.
  4. Unikaj potraw ciężkostrawnych. Polska kuchnia nie jest znana z lekkości i dietetyczności, jednak jest możliwość unikania dań z kapustą i grzybami (krokiety, pierogi, bigos, itd.).
  5. Zrezygnuj ze słodyczy. Słodycze to często dodatek do prezentów gwiazdkowych. Poproś bliskich o to, aby np. zamiast pralinek i czekolad wręczyli Ci owoce.
  6. Unikaj podjadanie. Wiem, to trudne, szczególnie jeśli jesteś gospodynią i należałoby spróbować gotowanej przez siebie potrawy. Ważne, aby próbowanie było tylko próbowaniem, a nie podjadaniem 🙂

Oczywiście byłoby super, gdyby w czasie pomiędzy gotowaniem potraw, a przystrajaniem choinki udało Ci się znaleźć chwilę na kilka ćwiczeń, albo odrobinę jakiegokolwiek ruchu.

CM Product Recommendations
CreativeMinds WordPress Plugin CM Context Related Product Recommendations

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply