Najpopularniejsze opinie o diecie Montignaca – zalety i wady

0

dieta montignaca - opinieNajlpopularniejsze diety, choć skuteczne, często wywołują falę krytyki i budzą skrajne emocje. Nie inaczej jest z dietą Montignaca. Opinie na jej temat są mocno podzielone. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze opinie o diecie Montignaca. Rozważ wszystkie argumenty przy wyborze diety, gdyż każda dieta jest odpowiednia dla różnych typów organizmów.

Zalety diety Montignaca

Główną zaletą tej diety, a zarazem jej celem jest to, że… odchudza J Dłuższe stosowanie diety daje bardzo korzystne efekty. Do zalet diety Montignaca niewątpliwie należy fakt bycia na bieżąco z tym co jemy. Buduje to świadomość spożywanych produktów, co przydaje się nawet po zakończeniu diety. Dieta Montignaca wyrabia również nawyk regularnych posiłków, co pozytywnie wpływa na trawienie i przemianę materii. Dietę mogą stosować osoby chorujące na cukrzycę, gdyż przeciwdziała chorobie.

Wady diety Montignaca

Uważne śledzenie indeksów glikemicznych, wymaga dużej wiedzy na temat diety i spożywanych produktów. Wymaga to wielkiej dyscypliny ze strony osoby będącej na diecie Montignaca, aby przypilnować wszystkich danych i być na bieżąco. Wszystkie posiłki muszą być dobrze przemyślane i przeanalizowane pod kątem indeksów, co zdecydowanie wydłuża czas potrzebny na przygotowanie posiłków. Niebezpieczne jest również to, iż możemy jeść bez końca. Często też produktami zakazanymi są produkty wartościowe z punktu odżywczego.

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply