Pierre Dukan otrzymał zakaz wykonywania zawodu lekarza

0

Pierre DukanTwórca diety Dukana został prawnie pozbawiony możliwości wykonywania zawodu lekarza po tym jak okazało się, iż przepisywał pacjentom tabletki na odchudzanie o nazwie Mediator, które mogły być przyczyną wielu ataków serce i zgonów.

Sam Dukan wypisał się z ze związku lekarzy już ponad rok temu, dlatego decyzja Lekarskiej Rady Francji ma charaktery symboliczny. Słynny dietetyk przepisywał pacjentom groźne leki bez informowania ich o możliwych zagrożeniach wynikających z zażywania leku. Sam lek łączony jest z prawie dwoma tysiącami przypadków zgonów, a za jego przepisywanie ukarano ponad 100 lekarzy zawieszeniem w wykonywaniu zawodu. Tabletki wycofano w 2009 roku.

Brak możliwości pełnienia zawodu lekarza to nie jedyny problem Dukana. Sprawa może dość poważnie odbić się na jego wizerunku jako twórcy i twarzy diety Dukana, która jest najbardziej spopularyzowaną dietą na świecie i stosuje ją lub stosowało wiele światowych sław jak: Kate Middleton, Gisele Bündchen czy Jennifer Lopez.

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply