Możliwe skutki uboczne diety Dukana

0

dieta dukana - skutki uboczneDieta Dukana mimo popularności  i wielu szczupłych i szczęśliwych ludzi, którzy stosowali tą dietę, niesie ze sobą ryzyko zmian w organizmie. Co więcej, sam Dukan nie był w stanie obronić swojej diety w sądzie i przegrał proces. Tym samym udowodnił, że dieta Dukana jest niezdrowa.Bombardowanie organizmu jedynie białkiem samo w sobie już jest niebezpieczne. Organizmowi nie dostarcza się podstawowych mikroelementów i witamin. To, co może Cię spotkać podczas stosowania diety to osłabienie organizmu, wypadające włosy, łamiące się paznokcie, bóle głowy. Bardzo często spotykane są zaparcia, co jest wynikiem braku błonnika w organizmie.  Spotykane są także krwotoki z nosa, czy  w przypadku kobiet obfite i bolesne miesiączki.

Cała masa negatywnych skutków diety Dukana jest wynikiem często niewiedzy ze strony odchudzających się. Nie mają świadomości, że powinni zażywać witaminy i mikroelementy w tabletkach. Problemy te często wynikają również z tego iż nie znamy do końca swojego organizmu i wystawiamy go na ciężką próbę trudnej diety.

Jeżeli bez diety mamy schorzenia typu bóle głowy, bóle brzucha, zaparcia, to absolutnie powinniśmy sobie odpuścić dietę Dukana, gdyż objawy te nam się znacznie nasilą, co stanie się niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Ważne, aby przed podjęciem decyzji o stosowaniu diety Dukana, mocno przemyśleć swoją decyzję i zapoznać się z wszelkimi informacjami dostępnymi odnośnie diety i jej ewentualnych skutków. Jeśli znasz dobrze swój organizm, możesz oszacować jak zareaguje na niewygody związane ze stosowaniem diety.

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply