Faza IV diety Dukana – czas na stabilizację

0

IV faza diety Dukana - stabilizacyjnaW Twoim organizmie wiele zaszło. Droga, którą przeszłaś/przeszedłeś była ciężka i trudna, wiele się nauczyłaś, wiele zyskałaś. Wytrwałeś III fazę diety, czas już zatem na ostatnią IV fazę diety Dukana, polegającą na stabilizacji.

Ostateczna stabilizacja to ostatnie starcie z efektem jo-jo. Podstawową wadą tej fazy jest, że trwa już do końca życia. Ale spokojnie, da się z nią żyć. Koniec z niezdrowym jedzeniem, musisz być też w formie, co zapewnią Ci ćwiczenia fizyczne i zdrowa żywność.

Zasady IV fazy diety Dukana:

– jedz posiłki regularnie o stałych porach, dzięki temu unikniesz wilczego głodu;

– nie przesadzaj z ilością, posiłki powinny być niezbyt obfite;

– bardzo rzadko i delikatnie używaj cukru, produktów mącznych, tłuszczu i alkoholu;

– spożywa dużo warzyw, wybieraj chude mięso i nabiał;

– jeden dzień w tygodniu poświęć samym białkom, pozwolą redukować kaloryczne nadwyżki;

Pamiętaj, że jeżeli wrócisz do wcześniejszych nawyków żywieniowych, wrócą stare problemy. Dr Dukan podtrzymuje tutaj również, że należy codziennie spożywać otręby owsiane i pszenne.

Słodzik w diecie Dukana

Słodzik w diecie Dukana odgrywa bardzo istotną rolę. Cukier jest zakazany, a słodzik znajduje się w wielu produktach dozwolonych w diecie Dukana. Kwestią dyskusyjną jest, czy naprawdę jest on zdrowy. Przede wszystkim zawiera aspartam, czyli środek rakotwórczy. Zatem już mamy pierwszą odpowiedź, że na dłuższą metę to rozwiązanie nie jest korzystne. Po drugie, powoduje uzależnienie od smaku słodkiego. Wywołuje potrzebę ciągłego spożywania cukru.

Jak się uwolnić od słodkiej potrzeby?

IV faza diety Dukana to idealna chwila na rezygnację ze słodzika (nie zastępujemy go cukrem). Jeżeli masz ochotę na coś słodkiego, wykorzystaj miód, który ma same pozytywne skutki działania i nie przeszkadza w diecie. Możesz również się skusić na kawałek gorzkiej czekolady.

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply