Dieta Dukana: Faza III utrwalająca

0

Faza IV diety Dukana - utrwalającaOsiągnęliśmy  już cel naszej dietetycznej podróży, zgubiliśmy zbędne kilogramy i cieszymy się z tej straty. Przywiązaliśmy się już do naszej nowej sylwetki  i  nie chcemy się z nią rozstawać. Tu dr Dukan proponuje nowy etap, który nazywa utrwaleniem.

Nowy etap, to nowe zasady, których musimy przestrzegać, aby uniknąć utraty, tego, co już zyskaliśmy. Walka toczy się o naszą sylwetkę, a wrogiem jest efekt jo-jo.

Zasady III fazy są proste: na każdy stracony kilogram potrzebujesz 10 dni utrwalenia. Dlatego jeżeli schudłeś, np. 10 kg prowadzisz II fazę przez 100 dni. W jadłospisie fazy III przeważają dania białkowo-warzywne, które spożywamy przez 6 dni w tygodniu. Musisz jeść także 1 porcję owoców dziennie, np. jabłko, pomarańczę, jagody. Owocami zakazanymi są: czereśnie, banany, winogrono i suszone owoce.  Codziennie spożywaj pełnoziarniste pieczywo i 2 plasterki sera żółtego. Menu wzbogacasz 2 razy w tygodniu o makaron, kuskus, soczewicę, czy brązowy ryż.

Królewska uczta

Dwa razy w tygodniu możesz urządzić sobie, tzw. Królewską ucztę, czyli zjeść posiłek niedozwolony. Może to być zakazane niedietetyczne danie z deserem. Królewskie uczty nie mogą jednak przebiegać dzień po dniu. Musisz zrobić kilkudniową przerwę.

Raz w tygodniu jesz tylko produkty białkowe z fazy uderzeniowej. Pij dużo płynów i jedz otręby, a sukces masz jak w garści.

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply