Dieta Dukana a alkohol

0

dieta Dukana a alkoholCzęsto będąc na diecie, zadajemy sobie pytania co możemy, a czego nie powinniśmy jeść, używać, robić stosując daną dietę. Przy diecie dr Dukana jedną z takich zastanawiających kwestii jest picie alkoholu. No właśnie, czy można spożywać alkohol przy „byciu na Dukanie”?

Praktycznie każda dieta bezwzględnie zakazuje spożywania alkoholu. Wiemy jednak, że w niektórych przypadkach jest to trudne, np. podczas uroczystości rodzinnych. Takie uroczystości w ogóle nie sprzyjają diecie. Na ogół podawane są tam syte, ciężkie posiłki i ten nieszczęsny alkohol.

Dukan zakazuje spożywania alkoholu podczas diety. Przede wszystkim przez puste kalorie dostarczane do organizmu, często też kieliszek alkoholu powoduje zachcianki w postaci jedzenia, które jest zakazane podczas diety. Spożywanie większej ilości alkoholu w trakcie diety Dukana jest absolutnie niebezpieczne. Dieta Dukana dość istotnie obciąża wątrobę, dlatego dodatkowe obciążenie w postaci alkoholu może ją wykończyć. Szczególnie nie warto psuć sobie dwóch pierwszych, a zarazem najważniejszych faz, czyli fazy uderzeniowej i fazy naprzemiennej.

Jeżeli już nie wytrzymamy i musimy napić się alkoholu, to ewentualnie dopiero w trzeciej fazie i to w bardzo małych, wręcz symbolicznych ilościach. Jeżeli noga powinie nam się w pierwszych dwóch fazach, powinniśmy je wydłużyć i musimy się liczyć z wszelkimi konsekwencjami w postaci dodatkowych kilogramów do zrzucenia.

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply