Dieta białkowa – faza I uderzeniowa

0

faza uderzeniowaDieta białkowa to inna z nazw diety dr Dukana, która składa się z 4 etapów. Pierwszym z nich jest faza uderzeniowa.

Faza uderzeniowa to moment kiedy tracimy najwięcej wagi, 3 pozostałe to ostra walka o nieprzybranie na wadze. Nazwa uderzeniowa oznacza, że atakujemy organizm samym białkiem. Czas trwania tej fazy jest uzależniony od ilości zbędnych kilogramów, które chcemy stracić.

Ilość kg, które chcemy stracić Średni czas trwania fazy uderzeniowej
5 kg 1 dzień
10 kg 3 dni
10-20 kg 5 dni
>20 kg max 7 dni (pod opieką lekarza)

Dukan określił jasne zasady działania tej fazy. Jesz ile chcesz i o jakich porach chcesz, ale tylko produkty białkowe. Faza uderzeniowa wyklucza tłuszcze (z wyjątkiem tłustych ryb) i węglowodany. Możesz spożywać wszelkiego rodzaju jogurty, serki, chudy twaróg, ryby, gotowane mięso drobiowe bez skóry, owoce  morza, jajka i inne.

Bardzo ważne jest, aby w tym czasie nie odwodnić organizmu, dlatego 1,5 l wody to minimum, jakie musisz wypić w ciągu dnia. Nie musi to być jednak woda. Wolno Ci wypić napoje light, herbatę i kawę bez cukru.

Faza jest dosyć drastyczna, ale dopuszcza stosowania pewnych składników w niewielkiej ilości, np. cebulę, ogórek korniszony, czy musztardę, ale tylko w formie przyprawy.

Fazy tej nie należy zbyt długo przeciągać, gdyż może się to odbić na Twoim zdrowiu.

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply