Dieta 1000 kcal – efekty warte poświęcenia

0

Dieta 1000 kcal - efektyJedni ją chwalą, inni krytykują. Wymaga wielu wyrzeczeń i samodyscypliny. Czy efekty diety 1000 kcal są warte tych poświęceń? Co zyskasz stosując dietę 1000 kalorii? Dowiedz się już teraz!

 Dobrze zorganizowana dieta, może byś świetną zabawą, a nie tylko wyrzeczeniem i powodem nieszczęść związanych z brakiem możliwości jedzenia tego, na co mamy akurat ochotę. Wyrzeczenia, które podejmiemy w trakcie trwania diety zaprocentują później doskonałymi efektami wymarzonej sylwetki. Efekty każdej diety, również diety 1000 kcal uzależnione są od wielu czynników, m in.

  • przestrzegania zasad diety
  • odpowiedniej motywacji
  • ilości wysiłku fizycznego
  • ilości zawartej wody w organizmie
  • uwarunkowań genetycznych

… i wielu innych.

Jakich efektów spodziewać się po diecie 1000 kcal?

Odpowiedź, “takich, na jakie zapracujesz” nie jest odpowiedzią sprawiedliwą. Często się zdarza, że osoba, która nad sobą pracuje mniej, zyskuje lepsze efekty od osoby, która ciężko pracuje na swoją sylwetkę. Tutaj zależne jest to od predyspozycji i metabolizmu.

Jeżeli stosujemy się do wszystkich zasad diety 1000 kcal możemy liczyć na bardzo przyjemne efekty w postaci straconych kilogramów. Podczas stosowania tej diety pozbędziesz się nawet 4-5 kg niechcianego ciałka w ciągu miesiąca. Zasada jest prosta – nie zjadasz więcej niż 1000 kcal w ciągu dnia. Możesz zwiększyć sobie ten limit o ile uprawiasz regularnie sport, wówczas potrzebujesz więcej energii i jest to uzasadnione.

Kiedy już uzyskasz wagę o jakiej marzyłaś, pamiętaj, aby wciąż kontrolować ilość spożywanych kalorii. Nie rób zbyt dużego przeskoku, gdyż dopadnie Cię efekt jo-jo. Powoli zwiększaj ilość spożywanych kalorii do określonego limitu/zapotrzebowania i staraj się już trzymać tego planu.

Kontrolowanie spożywanych kalorii jest trudne. Nie zawsze masz możliwości skontrolowania, ile dany produkt ma kalorii. Dla ułatwienia przygotowaliśmy dla Ciebie tabele kalorii, która pomogą Ci w dobieraniu posiłków do 1000 kcal dziennie.

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply