Dieta 1000 kalorii – dla lubiących liczyć

0

dieta 1000 kaloriiDieta ta jak sama nazwa wskazuje, polega na trzykrotnym zmniejszeniu dziennej liczby spożywanych kalorii i ograniczeniu ich do 1000 kalorii. Jest to dosyć „brutalna” dieta, ponieważ oprócz jej przestrzegania, należy mieć zawsze ze sobą tabelę kalorii i przeliczać wszystko co zjedliśmy.

Dzień dzielimy na pięć posiłków. Śniadanie – 250 kalorii, drugie śniadanie i kolacja po 100 kalorii, a obiad 350. Dieta jest bezpieczna, o ile dobrze jej stosujemy, tzn. w tych 1000 kalorii dostarczamy wszystkich niezbędnych elementów do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ograniczenie spożywanych kalorii prowadzi do uruchomienia przez organizm zasobów z magazynu tłuszczu, co prowadzi do jego spalania. Dieta nie jest polecana przy pracy umysłowej, wymagającej jasność umysłu, która jest zaburzana przy niedoborze węglowodanów.

Po schudnięciu upragnionych kilogramów, przechodzimy do walki z jo-jo. W tym celu dodajemy do naszego dziennego spożycia kolejną pulę kalorii do wykorzystania, najpierw 1200, następnie 1500 kalorii. Dietę wspomoże ruch fizyczny, pamiętajmy, że dieta to nie tylko jedzenie, ale i cały tryb naszego życia.

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply