Dieta Dr Schnitzera – bezmięsna dieta

0

dieta schnitzeraMało popularna dieta, wykluczająca mięso. Czego nie wiemy o diecie Schnitzera? Przedstawiamy jedną z diet wegetariańskich.

Główne składniki diety Schnitzera to pełne ziarna zbóż oraz sałatki przygotowane z surowych i świeżych warzyw i zielonej sałaty. Istotą metody odżywiania dr Schnitzera jest sposób przygotowywania potraw; zboże powinno być oczyszczane tuż przed gotowaniem, a owoce, warzywa i sałatę należy spożywać w stanie surowym.

Zasady diety Schnitzera

Dr Schnitzer twierdzi, że nie kontrolowane i nie przemyślane odżywianie się, a także powszechne spożywanie produktów kupowanych w sklepach, które są przemysłowo lub w inny sposób przetwarzane, nieuchronnie prowadzi ludzi tak odżywiających się do różnego rodzaju chorób.

Według Schnitzera tego rodzaju odżywianie się jest przyczyną przewlekłych schorzeń, a należą do nich takie choroby cywilizacyjne jak reumatyzm, cukrzyca, nowotwory oraz choroby układu naczyniowego.

Dr Schnitzer wychodzi z założenia, że człowiek z natury jest roślinożercą, co można stwierdzić choćby na podstawie wyglądu ludzkiego zgryzu i uzębienia oraz bliskiego pokrewieństwa z małpą.

Pokarm człowieka od prawieków składał się z ziaren, orzechów, bulw oraz pędów roślin. Na tej podstawie Schnitzer wywodzi zasadność swojej teorii i zaleca dietę bez mięsa, jaj i ryb.

Ważne

Ryby, mięso i jajka w ogóle nie wchodzą w skład diety dr Schnitzera, natomiast mleko oraz jego przetwory dopuszczane są w ograniczonej ilości, ale nie są nieodzowne. Zawsze można jeść wyłącznie świeże owoce i warzywa.

Dieta oparta na zbożach

Dla dr Schnitzera ziarna zbóż zawierają wszystko, co potrzebne jest człowiekowi do zdrowego odżywiania: witaminy z grupy B, mikroelementy, substancje mineralne i węglowodany. Schnitzer wyróżnia dwa rodzaje właściwego odżywiania się: tzw. Dietę intensywną oraz dietę normalną.

Dieta intensywna

Składają się na nią tylko i wyłącznie produkty nie przetworzone, to znaczy surowe. Według dr Schnitzera dieta tego rodzaju jest najlepszym sposobem odżywiania przy dietetycznym, wspomagającym leczeniu wielu chorób. Dzięki diecie intensywnej, organizm człowieka osiąga największą sprawność i wydajność organizmu.

Dieta normalna

Podstawą tej diety jest dieta intensywna, ale w tym przypadku jest ona urozmaicona kilkoma dodatkami, takimi jak pieczywo pełnoziarniste, gotowany niełuskany ryż oraz ziemniaki. Osoby zdrowe znoszą tę dietę znakomicie, natomiast u chorych obniża ona znacznie lecznicze działanie surowych produktów.

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply