Dieta śródziemnomorska – opinie osób stosujących dietę

0

Sałatka greckaNależy do grupy diet zapobiegających chorobom, głównie układu krążenia. Opiera się na piramidzie żywieniowej, która promuje takie produkty jak: chleb, ryż, makaron, kuskus, mąka kukurydziana i pełnoziarnista, ziemniaki, owoce, fasola i inne warzywa strączkowe, oliwa z oliwek czy jogurt. Mowa o diecie śródziemnomorskiej, która coraz częściej jest wybierana i stosowana. Dziś postanowiliśmy sprawdzić jakie są opinie osób stosujących tą dietę.

Dieta śródziemnomorska jest uważana za najzdrowszą dietę na świecie. Tak dobre zdanie wynika z promowania aktywności fizycznej oraz produktów, które zapobiegają chorobom serca i redukują cholesterol. Obecne badania także przemawiają na korzyść diety śródziemnomorskiej.

Postanowiliśmy sprawdzić jednak jakie odczucia i opinie o diecie krążą wokół osób stosujących tą dietę:

Ania, pracownik biurowy:

Co do diety śródziemnomorskiej mam same przyjemne odczucia, zaczęłam stosować ją już na studiach i tak jest ze mną już czwarty rok. Nie traktuję jej jednak jako diety odchudzającej lecz jako styl życia, który bardzo  mi odpowiada. Nie lubię monotonni w jedzeniu, a w diecie śródziemnomorskiej z pewnością jej nie ma.

Tomek, agent ubezpieczeniowy:

Próbowałem stosować dietę śródziemnomorską, ale nie przypadła mi do gustu, za bardzo trzeba się pilnować, zwracać uwagę na produkty, które się kupuje. Na dodatek nie przepadam za oliwkami i rybami, które są jednak dość istotne w diecie, więc z niej zrezygnowałem. Jednak w czasie kiedy stosowałem dietę śródziemnomorską stałem się lżejszy o 4 kg, co osiągnąłem po 3 tygodniach stosowania diety.

Karola, fryzjerka:

Dieta śródziemnomorska jest rewelacyjna! Uwielbiam tamte rejony i po którychś wakacjach w Grecji postanowiłam wnieść jej trochę do mojej kuchni. Rodzina jest zachwycona, dieta jest także przyjazna dzieciom i zapewnia wszystkie niezbędne składniki do prawidłowego ich rozwoju. Zrezygnowałam z ciężkostrawnej polskiej kuchni i wcale tego nie żałuję. Czuję się lżejsza i szczęśliwsza. Mój mąż z kolei zgubił brzuszek między innymi właśnie dzięki tej diecie i ćwiczeniom.

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply