Dieta owocowa na letnie upały

0

dieta owocowaJest idealną dietą na lato. Dzięki niej poczujesz się lekko i młodo. Poznaj odmładzające właściwości diety owocowej.

Owoce mają właściwości odżywcze, odmładzające, odpornościowe, ale także odchudzające. Do tego są także pyszne, a kumulacja tych wszystkich cech daje nam piękny, zdrowy wygląd i zadowolenie.

Warto wykorzystać porę roku jaką jest lato i zadbać o siebie przy pomocy diety owocowej. To właśnie lato jest najlepszą porą na sorbety, sałatki owocowe czy pyszne koktajle. Owoce możesz również dodawać do innych potraw.

Lato jest czasem kiedy skóra, włosy i paznokcie jest szczególnie wrażliwa, ze względu na promienie słoneczne, które je uszkadzają. Warto wtedy spożywać dużo owoców zawierających przeciwutleniacze. Takimi owocami są: czarne porzeczki, truskawki, granat czy winogrono.  Na zmarszczki pomocne będą owoce mango i pomarańcze. Jagody i borówki natomiast poprawiają wzrok, a arbuz zapobiega odwodnieniu się organizmu.

Owoce mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Ładnie pachną i wyglądają, co dodatkowo plusuje na ich korzyść. Aromat owocowy często dodawany jest do kosmetyków, właśnie dlatego, iż poprawia nastrój.

Niektóre owoce pełnią funkcję energetyczną, zapewniając nam siły po wyczerpującym wysiłku fizycznym. Są nimi wspomniane już truskawki, morele czy gruszki. Warto sięgnąć po te owoce po ćwiczeniach fizycznych, aby przywrócić siłę organizmowi.

Na deser możemy przygotować sałatki owocowe, które zawsze cudownie smakują, a także sorbety i musy. Dieta owocowa nie uwzględnia wysokokalorycznych bananów, czereśni, mango oraz winogron, gdyż zawierają dużo cukrów.

Badania dowiodły, iż regularne spożywanie grejpfrutów obniża poziom insuliny w organizmie, co prowadzi do obniżonego przyswajania cukru z pożywienia i dłużej czujemy się najedzeni.

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply