Dieta jabłkowa – sezon na jabłka rozpoczęty!

0

Dieta jabłkowaJesień rozpoczęta, a z nią przyszedł sezon na wiele pysznych warzyw i owoców, które możemy wykorzystać w kuchni w ciekawy sposób. To idealny czas na dietę jabłkową, ponieważ właśnie teraz przypada najlepszy czas na najpyszniejsze odmiany tego owocu. 

Dieta jabłkowa jest bardzo prosta w obsłudze. Masz do wyboru 2 warianty:

  1. Dieta 3-dniowa polegająca na spożywaniu tylko i wyłącznie jabłek. Jedynym odstępstwem mogą być napoje w postaci herbatek ziołowych, niesłodzonych.
  2. Dieta wspomagana jabłkami. Do każdego posiłku dodajemy jabłka, które wspomagają trawienie i oczyszczają nasz organizm z toksyn.

Efekty pierwszej opcji diety jabłkowej to: utrata wagi, oczyszczenie organizmu z toksycznych substancji, a także wspomaganie układu trawienia i metabolizmu. W 3 dni? Myślę, że warto zrobić sobie co jakiś czas taką kurację. Najlepiej jeśli mamy dostęp do jabłek z uprawy ekologicznej, wtedy z pewnością pozbędziemy się toksyn z naszego organizmu zamiast dostarczać mu nowych pochodzących z opryskanych owoców.

Druga możliwość diety jabłkowej przyniesie ulgę osobom, które mają problem z wypróżnianiem. Nie spodziewaj się tutaj spektakularnej utraty wagi, ale jest ona możliwa – ok. 1 kg w ciągu 5 dni. W tej opcji chodzi bardziej o oczyszczenie organizmu ze szkodliwych substancji.

Łatwe zasady to niejedyna zaleta diety jabłkowej. Jest ona przede wszystkim tania, szczególnie w okresie jesieni, kiedy jabłka są naprawdę smaczne i niedrogie. Możemy wykorzystać ten czas i skorzystać z kuracji jabłkowej chociażby po to, a by pozbyć się przed zimą toksyn z naszego organizmu, a dostarczyć mu witaminy A, C, PP i witamin z grupy B, a także żelaza, krzemu, wapnia i błonnika.  Wszystko po to, aby być gotowym na nadejście zimy.

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply