Dieta cytrynowa – odchudzanie i oczyszczanie w jednym

0

Dieta cytrynowa to rodzaj kuracji oczyszczającej, dzięki której usuniemy toksyny z organizmu, które gromadzą się w nim przez powietrze, wodę, czy pokarm. Choć detoks cytrynowy wymaga dużej dyscypliny, to jednak warto zrobić sobie taką kurację raz na jakiś czas, np. raz na pół roku.

Mimo, iż nasz organizm ma własne mechanizmy detoksykacyjne, to jednak ogrom zanieczyszczeń, które pochłaniamy powoduje, że nasze własne mechanizmy nie działają wydajnie i należy je wspomóc, aby zapewnić skuteczne oczyszczanie organizmu i przywrócić równowagę biochemiczną i mineralną.

Cytrusy sprzyjają oczyszczaniu organizmu, szczególnie sok cytrynowy, który usuwa nadmiar tłuszczu i wspomaga trawienie. Dietę cytrynową możemy wspomagać wykorzystując dodatkowo imbir czy pieprz Cayenne. Napój przyrządzany z: płynnego miodu, soku z cytryny i wody należy wypijać kilka razy w ciągu dnia gdy dopadnie nas uczucie głodu.

Dieta cytrynowa najbardziej znana jest w wersji pełnej, czyli 7-dniowy cykl, umiarkowanej, czyli najlepiej miesiąc (napój spożywamy tylko rano i wieczorem, zamiast śniadania i kolacji, natomiast na obiad jemy zdrowy posiłek), cykl jednodniowy (głodówka jednodniowa oparta jedynie o wodę z cytryną) oraz cykl długoterminowy.

Zaletami diety cytrynowej jest przede wszystkim oczyszczony z toksyn organizm oraz stracone kilogramy. Stosując dietę oczyszczającą jesteśmy w stanie zrzucić ok. 7-9 kg wciągu 2 tygodni, jednak przy tak drastycznej diecie powrót do normalności wiąże się z efektem jo-jo, którego powinniśmy się spodziewać. Jednak po takiej kuracji zapewnimy organizmowi pewnego rodzaju potrzebnego odświeżenia. Nasza skóra będzie oczyszczona, włosy błyszczące, paznokcie wzmocnione, a nasze samopoczucie z pewnością się poprawi.

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply