Dieta bananowa – schudnij na słodko

0

Dieta bananowaZima to czas egzotycznych owoców. Są wówczas najłatwiej dostępne, najsmaczniejsze oraz najtańsze. Możemy wykorzystać ten czas na dietę z udziałem odrobiny egzotyki. Jeżeli jesteś łasuchem i lubisz słodkie to dieta bananowa jest dla Ciebie.

Dieta bananowa jest idealna dla osób chcących stosunkowo zrzucić kilka kilogramów. Dieta opracowana została przez japońskiego lekarza Hitoshi Watanabe i zyskała ogromną popularność na całym świecie w bardzo krótkim czasie.

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, banany to nie tylko kaloryczne przekąski. Oprócz energii, dostarczają organizmowi także witaminy B i C, a także inne związki jak magnez, żelazo, cynk, mangan, jod i potas.

W diecie występują 3 warianty programu dietowego:

  • 3-dniowy
  • 7-dniowy
  • miesięczny

W zależności od zapotrzebowania i własnych możliwości możesz dostosować czas stosowania diety do swojego organizmu i potrzeb.

Cykl 3-dniowy diety bananowej

Zasady są proste. Przez 3 dni spożywamy na śniadanie, obiad i kolację po jednym bananie. Każdy z trzech posiłków popijamy szklanką mleka. Należy także pamiętać o nawadnianiu organizmu i spożywać 2l wody dziennie. Efekt końcowy cyklu 3-dniowego diety bananowej to nawet 3 stracone kilogramy po tych trzech dniach stosowania tej diety.

Cykl 7-dniowy diety bananowej

Program 7-dniowy oznacza spożywanie bananów i płatków owsianych przez tydzień na śniadanie, obiad i kolację. Z kolei na drugie śniadanie i podwieczorek zjadamy po jednym jabłku. Tutaj także efektem może być nawet utrata jednego kilograma dziennie.

[recipe]

Cykl 1-miesięczny diety bananowej

 Ten cykl polega na spożywaniu banana rano i popijanie go niegazowaną wodą. W tym cyklu możemy jeść na co mamy ochotę pamiętając o śniadaniach, nawadnianiu organizmu oraz unikaniu alkoholu, nabiału i słodyczy. Dodatkowo każdy posiłek popijamy niegazowaną wodą. W tym cyklu zrzucisz podobnie jak w cyklu 7-dniowym ok. 7 kg, pamiętaj jednak, iż ten cykl jest bardziej liberalny niż tygodniówka.

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply