Wspomaganie oczyszczania organizmu

0

Czujesz, że Twój organizm potrzebuje odciążenia i oczyszczenia z toksyn? Zrób sobie tygodniową dietę oczyszczającą. Dzięki niej poczujesz się lepiej, a Twój organizm odżyje, co będzie zauważalne przede wszystkim po skórze, włosach i paznokciach. Poznaj kilka przydatnych porad na wspomaganie oczyszczania organizmu.

Warzywa i owoce

W procesie oczyszczenia organizmu warto wykorzystać owoce egzotyczne takie jak: ananas, cytryna, melon, papaja czy pomarańcze. Toksyny usuniesz także dzięki: burakom, cebuli, czosnkowi, kapustą, koprem, marchewce, pietruszce, pomidorom, selerowi,  a także popularnym owocom jak: jabłka, gruszki, truskawki, winogrona i wiśnie.

Woda

Stosując dietę oczyszczającą, pamiętaj o dostarczaniu płynów, które wspomagają oczyszczanie nerek, a także nawadniają organizm. Należy dziennie spożywać 1,5-2 l płynów. W diecie oczyszczającej możesz pić herbatę ziołową, wodę lub wodę z cytryną, a także całą masę soków owocowych i warzywnych.

Konserwanty i plastik

Jak ognia unikaj wysoko przetworzonej żywności, która nafaszerowana jest różnego rodzaju konserwantami, ulepszaczami i wzbogacaczmi smaku. Dodatkowo także nie pakuj żywności w plastikowe pudełka i folię. Zastąp je papierem (pergaminowym, do pieczenia) lub szklanymi pojemnikami.

Rośliny

Otocz się roślinami, zakup kwiaty do domu. Pochłaniają one zanieczyszczenia z powietrza, dzięki czemu możesz cieszyć się świeższym powietrzem.

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply