Dieta oczyszczająca – zafunduj detoks swojemu organizmowi

0

Stres, zanieczyszczenie powietrza, złe odżywianie, pośpiech czy papierosy. To tylko z kilka źródeł zanieczyszczeń i toksyn w Twoim organizmie. Pozbądź się ich stosując dietę oczyszczającą.

Detoks, który zafundujemy naszemu organizmowi musi być przeprowadzony mądrze. Tylko wówczas pozbędziemy się toksyn i odzyskamy energię.

Dlaczego warto przeprowadzić dietę oczyszczającą? Liczby nie kłamią – rocznie spożywamy ok. 3,75 l pestycydów i ok. 5 kg chemicznych dodatków do żywności. Z kolei z powietrza wdychamy ok. 2 g stałych zanieczyszczeń. Przerażające? Choć raz w roku zrób sobie detoks, dzięki czemu obniżysz u siebie ryzyko zachorowania na nowotwory i inne choroby cywilizacyjne.

Najpopularniejszy program wykorzystujący dietę oczyszczającą liczy 7 dni, podczas których należy zmienić całkowicie dotychczasowe nawyki żywieniowe i ruchowe. Dieta ta zabrania picia kawy, którą zamieniamy na ziołową herbatę i spożywania cukru. Wcześniej należy do tego wszystkiego przygotować organizm, sukcesywnie ograniczając przyjmowanie tych produktów, aż do ich całkowitego wyeliminowania z menu. Dieta opiera się o dania gotowane na parze i samodzielnie wyciskane soki, dlatego warto zaopatrzyć się o parowar lub przynajmniej siatkę-nakładkę na garnek, która umożliwi przyrządzenie potrawy na parze, a także sokowirówkę.

Podczas stosowania detoksu należy także ograniczyć przyjmowanie mięsa, nabiału i pszenicy, ponieważ są źródłem tzw. kwaśnych toksyn. Wiele produktów pochodzenia zwierzęcego (mięso i nabiał) zawierają antybiotyki i hormony, a także substancje przyspieszające wzrost hodowlanych zwierząt.

Dieta oczyszczająca – efekty

Oczyszczenie organizmu wpłynie bardzo pozytywnie na Twój organizm. Poprawisz dzięki niej stan swoich włosów, paznokci i cery. Poprawisz swoją koncentrację oraz przemianę materii. To wszystko pozytywnie wpłynie także na proces starzenia, który zostanie spowolniony.

Dieta oczyszczająca – przeciwwskazania

Diety tej nie powinny przeprowadzać kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na cukrzycę i zaburzenia odżywiania.

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply