Dieta Los Angeles – popracuj nad idealną sylwetką

1

Dieta Los AngelesDieta Los Angeles to stosunkowo nowy wynalazek w dziedzinie dietetyki. Dietę opracował amerykański dietetyk i profesor medycyny oraz zdrowia publicznego dr David Heber i pozwala ona osiągnąć niesamowite efekty przy pracy nad idealną sylwetką.Dieta Los Angeles to połączenie diety i różnego rodzaju ćwiczeń mających na celu po pierwsze utratę zbędnych kilogramów, ale także wypracowanie idealnej sylwetki.

Dieta Hebera opiera się na kilku ważnych zasadach, które lekarz opisał w swojej książce pt. “Dieta Los Angeles – sylwetka doskonała”.

  1. Modelowanie sylwetki

Heber zakłada, że każdy człowiek ma inny typ sylwetki, w związku z czym każdy powinien mieć indywidualny program. Podkreśla również, że w tym etapie należy wyzbyć się wszystkich dotychczasowych złych nawyków co do odżywiania się i jak i całego stylu naszego życia.

Opisuje zachowanie w przypadku dwóch rodzajów sylwetek:

  • sylwetka jabłko – tłuszcz gromadzi się w górnej części ciała

sylwetka jabłko

Tłuszcz gromadzi się na twarzy, karku, klatce piersiowej i pasie i stanowi zabezpieczenie na czas głodu

  • sylwetka gruszki – tłuszcz gromadzi się w dolnych częściach ciała

Sylwetka gruszka

 Tłuszcz w dolnych partiach ciała pozwala kobietom na gromadzenie w czasie ciąży zapasu tkani tłuszczowej przydatnej w późniejszym karmieniu piersią niemowlęta.

Dieta Los Angeles – efekty diety

Heber efekty swojej diety przedstawia w 6 krokach, w których omawia cały przebieg diety i jej efekty. Oto one:

  1. Potrzebujesz siły i motywacji, które pomogą Ci przetrwać pierwszy tydzień. Jest on kluczowy w diecie Los Angeles. Jeżeli go przetrwasz, to dalej będzie już tylko lepiej. Tydzień pierwszy tej diety jest najtrudniejszy, ponieważ stosuje się w nim zamienniki pokarmowe (preparaty uzupełniające, suplementy), w ciągu dnia należy spożywać 2 razy koktajl białkowy, który zaspokoi głód.
  2. Stosując dietę Los Angeles nauczysz się sam/a tworzyć swój program, dobierać przekąski, co sprawi, że sam/a zaczniesz pracować. Dobra dieta to tylko 20% sukcesu. Reszta to Twój zapał i chęci, a także motywacja do nie powracania do starych nawyków.
  3. Dzięki diecie Hebera nauczysz się robić racjonalne zakupy. Będziesz kupowała dokładnie tego, czego potrzebujesz i co nie zaszkodzi Twojej sylwetce. Zmienisz także swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe, które sprawiły, że przybyło Ci kilogramów
  4. Unikniesz powrotu do wcześniejszej wagi, a więc jeżeli zastosujesz się do wszystkich zasad diety Los Angeles, to unikniesz popularnej zmory wszystkich odchudzających się – efekt jo-jo.
  5. Dzięki tej diecie poznasz siebie, swoje potrzeby i możliwości. Zdobędziesz wiarę w to, co dotychczas było dla Ciebie nieosiągalne – zgrabna sylwetka. Poznasz także techniki nagradzania siebie.
  6. W ostatnim punkcie otrzymasz wskazówki co do ćwiczeń fizycznych. Są one niezbędne do wypracowania sobie sylwetki gwiazd. Heber pomoże Ci zaprzyjaźnić się z wysiłkiem fizycznym i pokaże w jaki sposób znaleźć czas dla siebie i mądrze go wykorzystać.

 

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Discussion1 komentarz

  1. Pierwszy raz słyszę o tej diecie, więc rozumiem, że jest nowa. Czy można prosić o jakieś bardziej szczegółowe informacje o tej diecie? O co dokładnie chodzi, ile można schudnąć, w jakim czasie itd. Z góry dzięki za info

Leave A Reply