Dieta kopenhaska – opinie o diecie

0

Dieta kopenhaska - opinieDieta kopenhaska choć nie zyskała takiej popularności jak choćby dieta Dukana, to jednak wzbudza wiele emocji, a sieć zalewa wiele opinii na temat tej diety. Dla Was zebraliśmy najciekawsze opinie o diecie kopenhaskiej.

O diecie kopenhaskiej napisaliśmy już kilka artykułów, krótko jednak najpierw przypomnimy jej zasady.

  1. Dieta kopenhaska trwa 13 dni.
  2. Posiłki spożywamy 3x w ciągu doby. Zawierać mogą jedynie chude mięso i warzywa. Można popijać kawą. Za wszelką cenę unikamy produktów kalorycznych i złych tłuszczów.
  3. Dietę wspomagamy aktywnością fizyczną.

Więcej zasad diety kopenhaskiej znajdziesz tutaj: Dieta kopenhaska zasady diety

Dieta kopenhaska – opinie

Jak każda dieta, dieta kopenhaska ma zarówno rzeszę swoich zwolenników jak i przeciwników. Zebraliśmy kilka opinii o diecie:

Zaczęłam stosować dietę kopenhaską jakoś późną jesienią i nie był to najlepszy okres. W związku z niskim spożyciem kalorii w ciągu dnia mój organizm był mocno osłabiony i szybko dopadła mnie grypa. Kilka kilo schudłam, ale ciężko powiedzieć mi, czy to w związku ze stosowaniem diety kopenhaskiej czy jednak z powodu choroby.

Monika M.

Po przejściu całych 13 dni diety kopenhaskiej udało mi się zrzucić 5 kg. Niestety minusem dość poważnym tego programu jest fakt, że po 13 dniach spożywania bardzo bardzo małej ilości kalorii organizm od razu dopomina się jedzenia bardzo kalorycznego i w dużej ilości. W rezultacie jeżeli nie masz silnej woli i chęci zmiany dotychczasowych nawyków to dopadnie Cię bardzo szybko efekt jo-jo. Z przykrością muszę stwierdzić, że ten program nie zachwycił mnie.

Karola Ż.

Dużo myślałem, którą dietę wybrać, ale poczytałem na zagranicznych forach, że stosując dietę kopenhaską będę osłabiony i że nie nadaje się dla osób aktywnych fizycznie. Już wiedziałem, że nie mogę sobie na to pozwolić, bo pasywny tryb mnie w ogóle nie satysfakcjonuje.

Marcin T.

Muszę przyznać, że dieta kopenhaska choć jest dość rygorystyczna, w zasadzie chyba najbardziej z tych wszystkich, które znam, to jednak korzystam z niej średnio 2-3 razy w roku. Czuję z nią bardzo dobrze, ponieważ nie przepadam za słodyczami i słodkim, za to bardzo lubię kawę, więc jestem usatysfakcjonowana z korzystania z tej diety.

Weronika  M.

A jakie są Wasze opinie o diecie kopenhaskiej? Podzielcie się z nami swoimi relacjami w komentarzach 🙂

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply