Dieta kapuściana opinie – wady i zalety diety

0

Dieta kapuścianaChoć moda na dietę kapuścianą przeminęła, to jednak zdarza się, szczególnie u kobiet po 30. roku życia, że powracają do starej, dobrej i sprawdzonej diety kapuścianej, szczególnie w chwilach kryzysowych, w których chcą zmieścić się w starą kieckę, a czasu jest nie dużo.  Chcąc rozpocząć stosowanie diety kapuścianej, poznajmy najpierw jej wady i zalety wyrażone w opiniach osób, które przeszły bądź nadal przechodzą dietę kapuścianą.Zalety diety kapuścianej

Dieta kapuściana zwana jest także dietą prezydencką, a to dzięki byłemu prezydentowi RP Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, który spopularyzował tą dietą prezentując jej doskonałe efekty i krótki czas oczekiwania na nie.

Dieta kapuściana ceniona jest przede wszystkim za łatwość i jasne zasady. Główną zasadą tej diety jest spożycie przynajmniej raz w ciągu dnia specjalnie przygotowanej zupy z kapusty. Kolejnym plusem jest krótki czas oczekiwania na efekty. Już po tygodniu zauważyć możemy mniejszą wartość na wadze sięgającą nawet do 6 straconych kg. W momencie  wystąpienia uczucia głodu wystarczy zjeść miskę zupy z kapusty, która jest w stanie zaspokoić głód dostarczając przy tym niezbędną ilość witaminy C. Nie doprowadzamy również do odwadniania się organizmu, dzięki spożywaniu posiłku w płynnej postaci.

Wady diety kapuścianej

Dieta kapuściana kojarzy się przede wszystkim z zupą z kapusty i to właśnie zupa ta staje się po pewnym czasie zmorą wszystkich przechodzących tą dietę. Dieta jest monotonna, ponieważ odżywiamy się tylko i wyłącznie specjalnie przygotowaną zupą i jemy ją w momencie głodu. Odżywiając się jedynie zupą, nie jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych, stąd powstawać mogą w organizmie niedobory. Największym jednak zagrożeniem wypływającym ze stosowania diety kapuścianej jest efekt jo-jo.

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply