Jak za pomocą diety pozbyć się cellulitu?

1

Sposoby na cellulitCellulit to chyba najpopularniejsze kobiece schorzenie, zwane także pomarańczową skórką. Dotyka najczęściej kobiet z nadwagą, ale nie tylko. Jego pojawienie się nie musi oznaczać, że jesteś otyła, na jego powstawanie ma również wpływ gospodarka hormonalna i zaburzenia w mikrokrążeniu. Cellulit to schorzenie, które pojawia się najczęściej na udach, pośladkach, a także na brzuchu. Nie wygląda przyjemnie, toteż wiele pań ma z jego powodu poważne kompleksy. Cellulit jest bardzo trudny do wyleczenia i wymaga skumulowania wielu wysiłków, żeby się go pozbyć. Łatwiej natomiast zadbać, aby się on w ogóle nie pojawił. W tym drugim przydatne są wszelkie środki i zabiegi w gabinecie kosmetycznym, ale przede wszystkim musimy zmienić swój dotychczasowy styl życia.

Dieta antycellulitowa to specjalny program, którego celem jest po pierwsze utrata wagi, a po drugie pozbycie się cellulitu lub zapobieganie jego powstaniu. W diecie tej uwaga skupiona jest przede wszystkim na usprawnieniu układu krążenia, poprzez spożywanie dużej ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także wysiłek fizyczny, który wzmacnia żyły i poprawia obieg krwi.

Zasady diety antycellulitowej

  1. Spożywaj produkty z dużą ilością nienasyconych kwasów tłuszczowych, np. orzechy, łosoś itd.
  2. Dzienne spożycie kcal nie powinno przekraczać 1 000 kcal.
  3. Nie stosuj jej dłużej niż 2 miesiące.
  4. W związku z niską ilością spożywanych dziennie kalorii, diety nie powinny stosować dzieci i młodzież, kobiety w ciąży i karmiące, mężczyźni oraz osoby, które trenują bardzo intensywnie.
  5. Można równolegle stosować wszelkie zabiegi antycellulitowe i korzystać z kremów i balsamów na cellulit.
  6. Zwiększ swoją aktywność fizyczną, np. poprzez bieganie

Efekty diety antycellulitowej

Oprócz zlikwidowania/zniwelowania cellulitu, który burzył Twoje marzenia o noszeniu sukienek, stracisz także pare zbędnych kilogramów. W ciągu tygodnia stosowania diety antycellulitowej powinnaś liczyć na efekt utraty ok. 1 kg.

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Discussion1 komentarz

Leave A Reply