Ćwiczenia odchudzające – rusz się, bo warto!

0

ćwiczenia odchudzająceDieta to nie tylko sposób odżywiania. Można powiedzieć, że dieta to całkowita zmiana sposobu życia. Oprócz jadłospisu zmieniamy również tryb funkcjonowania z siedzącego na aktywny.

Dzięki ćwiczeniom fizycznym nie tylko stracimy zbędne kilogramy, ale zadbamy również o swoją kondycję i lepsze samopoczucie.

Badania pokazują, że regularne ćwiczenia fizyczne poprawiają humor, krążenie i pracę mózgu, przyspieszają przemianę materii. Dzięki ćwiczeniom zmniejsza się ryzyko zachorowań na wiele chorób w tym chorób przewlekłych.

Siedzący tryb życia powoduje gromadzenie się tkanki tłuszczowej i cholesterolu, a także wady postawy. Zmniejszenie sprawności fizycznej grozi zachorowaniem na różne choroby, m.in. na cukrzycę.

Ćwiczenia – które najlepsze?

poranny joggingWażne jest, aby ćwiczenia odbywały się regularnie. Dlatego wybierając rodzaj ćwiczeń, musimy uwzględnić ilość czasu, którą możemy na nie przeznaczyć. Jeżeli mamy trochę czasu rano lub wstajemy odpowiednio wcześnie można uprawiać jogging. To bardzo popularny sport dla lubiących bieganie. Potrzebny jest jedynie dres i odpowiednie obuwie do biegania. Wybieramy trasę (las, park, plaża) i przystępujemy do codziennego biegania.

Jeżeli bieganie nie jest Twoją ulubioną czynnością, możesz robić poranną gimnastykę. Wystarczy 45-60 minut dziennie, aby wyćwiczyć mięśnie. Jeżeli znasz techniki jogi, bądź pilatesu, możesz przenieść je na warunki domowe.

siłowniaJeżeli jesteś osobą, która ma zapał tylko chwilowy, a potem odpuszcza i wraca do poprzednich nawyków, warto zapisać się na regularne ćwiczenia w klubie fitness, na siłowni, na tenis czy jakikolwiek inny sport. Znajdziesz tam wykwalifikowanych trenerów, którzy będą Cię potrafili zmotywować, a dodatkowo masz szansę poznać ludzi podobnych do Ciebie.

Możesz korzystać z zestawów ćwiczeń do modelowania sylwetki. Jeżeli chcesz popracować tylko nad wyglądem, możesz skorzystać ze specjalnych zestawów na konkretne partie ciała. Polecamy szczególnie:

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply