Płaski brzuch? To możliwe dzięki Aerobicznej 6 Weidera

0

6 WeideraPłaski brzuch to marzenie każdego z nas. Niektóre osoby, bez żadnego wysiłku mogą cieszyć się szczupłą sylwetką, niektóre jednak, o tą sylwetkę muszą zawalczyć. Aerobiczna 6 Weidera to bardzo popularny program ćwiczeń, który zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Warto się z nim zapoznać i zawalczyć o płaski brzuch przed wakacjami 🙂

Zasady aerobicznej 6 Weidera są niezwykle proste: 6 ćwiczeń na brzuch w ciągu 6 tygodni. Ćwiczenia, które prezentujemy poniżej należy wykonywać codziennie wszystkie, nie możemy opuścić żadnego z ćwiczeń z zestawu. Z czasem rośnie nam liczba powtórzeń i liczba serii, które musimy wykonać w ciągu dnia. Jeżeli przetrwasz te 6 tygodni z 6 Weidera, wzmocnisz swoje mięśnie (nie tylko brzucha), wyszczuplisz sylwetkę bez stosowania diet, a także poprawisz swoją kondycję.

Zestaw opracował kanadyjski trener fitness: Joe E. Weider, który od wczesnych lat interesował się kulturystyką. Wyznawał podstawową zasadę, że ćwiczenia muszą być wykonywane regularnie. Tylko wtedy możemy spodziewać się satysfakcjonujących efektów. Przed przystąpieniem do ćwiczeń trzeba także pamiętać o rozgrzewce, inaczej dopadną nas skurcze i zakwasy po ćwiczeniach. Rozgrzewka przygotuje nasz organizm do walki o płaski brzuch. Ćwiczenia należy wykonywać sumiennie i dawać z siebie jak najwięcej. Wówczas osiągniemy to, o czym marzymy.

A oto zestaw ćwiczeń, który należy wykonywać:

Ćwiczenie 1

Aerobiczna 6 Weidera - Ćwiczenie 1Połóż się na macie na płasko na plecach. Następnie unieś jedną nogę i ugnij ją pod kątem 90 stopni. Nachyl się w stronę kolana, ale nie odrywaj tułowia od maty. Rękoma dotknij kolana, ale nie przytrzymuj się na nich. W takiej pozycji wytrzymaj 3 sekundy. Potem powtórz zmieniając nogę.

Ćwiczenie 2

Aerobiczna 6 Weidera - Ćwiczenie 2Ćwiczenie jest bardzo podobne do ćwiczenia 1, z tym, że podnosimy obie nogi i uginamy je pod kątem 90 stopni, równolegle do podłoża. W takiej pozycji również wytrzymujemy 3 sekundy.

Ćwiczenie 3

Aerobiczna 6 Weidera - Ćwiczenie 3To ćwiczenie także jest bardzo podobne do ćwiczenia 1, z tą różnicą, że rękami dotykamy karku, ale go nie przytrzymujemy. W tej pozycji także musimy wytrzymać 3 sekundy.

Ćwiczenie 4

Aerobiczna 6 Weidera - Ćwiczenie 4To ćwiczenie jest ćwiczeniem nr 2 tyle, że podobnie jak we wcześniejszym ćwiczeniu rękami dotykamy karku. Trzymamy 3 sekundy.

Ćwiczenie 5

Aerobiczna 6 WeideraPołóż się na plecach. Następnie spleć dłonie na karku, a nogę unieś i ugnij w taki sposób, aby utworzył się kąt prosty 90 stopni. Zmieniamy nogę tworząc tzw. nożyce.

Ćwiczenie 6

Aerobiczna 6 Weidera - Ćwiczenie 6Połóż się na plecach. Następnie unieś obie nogi tworząc kąt 45 stopni do podłoża. Przytrzymaj 3 sekundy.

Cykl składa się z 42 dni ćwiczeń. W pierwszym dniu robimy jedną serię i 6 powtórzeń. Drugiego  trzeciego dnia wykonujemy już 2 serie po 6 powtórzeń, a w 4, 5 i 6 dniu wykonujemy już 3 serie po 6 powtórzeń.

W dniach 7-10 cyklu wykonujemy 3 serie po 8 powtórzeń. W kolejnych dniach programu (11-14) wykonujemy 3 serie po 10 powtórzeń. W kolejnych 4 dniach (15-18) nie zmieniamy już ilości serii (już do końca programu będziemy wykonywać 3 serie), jednak liczbę powtórzeń zwiększamy o 2. I tak będziemy zwiększać o 2 powtórzenia co 4 kolejne dni aż do końca programu.

Podziel się z nami efektami swoich ćwiczeń na naszym profilu facebookowym

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply