Zatrzymanie wody w organizmie

0

Jeżeli czujesz się opuchnięta, ciężka i zmęczona, świadczyć to może o zatrzymaniu wody w Twoim organizmie, które spowodowane może być wieloma rzeczami. Dowiedz się jakimi, aby uniknąć problemu.

Kiedy do naszego organizmu dostarczamy zbyt mało wody, wówczas nasz organizm chroni się przed utratą pozostałą jej częścią i nakłada blokadę, która powoduje zatrzymanie wody w organizmie. Blokada następuje, gdy do organizmu dostarczamy mniej niż 1 litr wody w ciągu doby, dlatego zaleca się spożywanie dziennie 1,5-2 l wody.

Przyczyną zatrzymania wody w organizmie może być także zbyt duże spożywanie soli i nie mamy tutaj na myśli jedynie soli w solniczce, ale także również tą, która znajduje się w wędlinach, pieczywie czy słonych przekąskach.

Innym powodem może być zachwianie równowagi hormonalnej spowodowanej cyklem miesiączkowym. Najczęściej problem mija w pierwszych dniach miesiączki, a obrzęki ustępują. Zatrzymanie wody może być spowodowane także niektórymi lekami i tabletkami antykoncepcyjnymi.

Także temperatura może stanowić powód, dla którego w naszym organizmie włącza się blokada. Wysoka temperatura powoduje bowiem, że nasz organizm zaczyna gromadzić wodę, a suche i ciepłe powietrze sprzyjają dodatkowo temu procesowi. Dlatego szczególnie latem należy zadbać o uzupełnianie płynów w organizmie.

Siedzący tryb życia, przemęczenie, niewyspanie i zła dieta to kolejne powody, dla których nasz organizm się buntuje i zatrzymuje wodę w naszym organizmie. Zadbajmy zatem o to, aby aktywnie spędzać wolny czas i urozmaicać swoją dietę o warzywa i owoce, płyny przy jednoczesnym ograniczaniu spożycia słonych produktów oraz alkoholu.

W lecie spożywajmy pyszne arbuzy, które w 92% składają się z wody. Mają właściwości moczopędne, pobudzają do pracy nerki i wspomagają tym samym usuwanie toksyn z organizmu. Są także dostępne na ryku tabletki, które regulują gospodarkę wodną w organizmie, jednak dzięki odpowiedniej diecie nie będziesz musiał po nie sięgać.

WIĘCEJ INFORMACJI O ZATRZYMANIU WODY W ORGANIZMIE ZNAJDZIESZ TUTAJ >>

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply