Tabletki z tasiemcem i naszywki na język, czyli kontrowersyjne metody odchudzania

0

Nadmiar kilogramów to częsta przyczyna kompleksów u wielu osób. Walka jest długa i trudna zarówno fizycznie jak i psychicznie. Pęd do bycia szczupłą może powodować frustrację i próby testowania wszystkich możliwych metod, nawet tych niebezpiecznych.

Hollywoodzkie gwiazdy kilogramów i kalorii boją się jak diabeł święconej wody. To właśnie w USA powstają najdziwniejsze pomysły na walkę o sylwetkę, kobiety są na tyle zdeterminowane, że posuwają się do najdziwniejszych, ale także i niebezpiecznych kroków po smukłą figurę.

Pierwszym zatrważającym pomysłem, który niestety zyskuje na popularności to połykanie tabletek z tasiemcem nieuzbrojonym. Czasem dziewczyny połykają kilka takich tabletek, a w ich układach pokarmowych lokuje się pasożyt, który czerpie wartości odżywcze z ludzkiego pożywienia, tym samym pozbawiając organizm potrzebnych mikroelementów, co doprowadzić może do uszkodzenia narządów i innych przykrych schorzeń.

Sprzedający te “cudowne tabletki” zapewniają, że tasiemiec nie stanowi zagrożenia, a stracić możemy nawet 15 kg w ciągu 2 tygodni. Po utracie niechcianych kilogramów, przechodzimy detoks, który ma na celu usunięcie pasożyta. Lekarze zapewniają, że o ile tesiemiec w organizmie zawsze wpływa bardzo negatywnie na organizm o tyle tylko nielicznym udaje się przez niego schudnąć. W Polsce sprzedawanie tabletek z tasiemcem jest nielegalne i karalne, mimo tego, w internecie znaleźć można całą masę ogłoszeń o sprzedaży pasożyta. Ryzyko jest ogromne, tym bardziej, że kupujący nie ma możliwości sprawdzić, czy tasiemiec, który miał być niegroźny nie jest tasiemcem uzbrojonym, bąblowcem (powoduje powstawanie cyst w całym organizmie, nawet w oku, czy mózgu, doprowadzając do śmierci) czy bruzdogłowcem.

Ostatnim “hitem” z Hollywood są naszywki na język, które uniemożliwiają jedzenie. Według twórcy tej metody, dr Nikolasa Chugaya, można w miesiąc stracić nawet 30 kg. Zamiast jedzenia spożywamy koktajle, które dostarczają organizmowi 800 kcal dziennie. Metoda naszywkowa nie jest tak niebezpieczna jak połykanie tasiemca, jednak powodować może różnego rodzaju infekcje jamy ustnej, nieprzyjemne ślinotoki czy owrzodzenia języka.

Kolejnym bardzo niebezpiecznym sposobem, na który decydują się zdesperowane kobiety pragnące natychmiastowych efektów jest stosowanie tabletek DNP, które pobudzają metabolizm. Ostatnio przeczytać i usłyszeć mogliśmy w mediach historię młodej dziewczyny, która potajemnie łykała tabletki. W pewnym momencie jej organizm nie wytrzymał. Padły nerki, wątroba, płuca. Dziewczyna zmarła.

Odpowiednia dieta powinna być zbilansowana i dobrana do naszego organizmu i stylu życia. Powinna łączyć się z aktywnością fizyczną, wówczas daje świetne efekty, które zapewniają schudnięcie przy utrzymaniu zdrowia. Konsekwencją, motywacją i uporem jesteśmy w stanie zmienić swoje życie na zdrowsze, frustracją jedynie narobimy sobie kłopotów. Zdrowy styl życia powinien dawać radość i satysfakcję. Samoakceptacja jest ważniejsza od zrzuconych kilogramów. Pamiętajmy, że cierpienie, ryzyko, zagrożenie zdrowia lub poświęcenie życia nie może być ważniejsze niż smukła figura, dlatego dbaj o siebie z rozwagą i rozumem, a nie ślepym podążaniem za niebezpieczną modą.

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply