Polacy wybierają bieganie

0

bieganieWedług najnowszych badań zrealizowanych przez ARC Rynek i Opinia ok. 1/3 Polaków wybiera aktywny tryb życia. Trzydziestoprocentowy trend w tej kwestii utrzymuje się już od kilku lat. Zmieniają się jednak upodobania Polaków w kontekście sposobu aktywności.

Bieganie to najpopularniejszy rodzaj aktywności, który wybieramy. Biega już 36% (z osób aktywnych fizycznie) i tym samym dotychczasowy lider wśród aktywności fizycznej, a mianowicie jazda na rowerze plasuje się na miejscu drugim (26%). Tym samym liczba biegaczy, w ciągu ostatnich czterech lat zwiększyła się ponad trzykrotnie. Dwa kółka dogania gimnastyka i ćwiczenia sprawnościowe plasujące się na trzecim miejscu. Uprawia je już 23% osób. Wszystkie trzy dyscypliny wybierane są najchętniej przez osoby w przedziale wiekowym 15-34 lat. Wśród biegaczy i osób uprawiających gimnastykę niewidoczne są podziały wg. płci. Uprawiają je zarówno kobiety jak i mężczyźni w podobnym stopniu. Zauważalna różnica istnieje wśród rowerzystów. Tutaj dominują mężczyźni (65%).

Wyniki przeprowadzonych badań są obiecujące, miejmy nadzieję, że pogoda wreszcie zacznie dopisywać i zarówno biegacze jak i rowerzyści będą mogli cieszyć się z ruchem na świeżym powietrzu.

Piszemy o dietach, odchudzaniu, sporcie i zdrowym jedzeniu.

Leave A Reply