Buty do biegania – jak wybrać te jedyne?

0

buty do bieganiaNadeszła wiosna i choć za oknem jeszcze śnieg to warto już teraz przygotować się do aktywności fizycznej. Bieganie i jazda na rowerze są najczęstszymi rodzajami aktywności, co wynika z najnowszych badań. Do wygodnego biegania potrzebujemy wygodnych butów.

Buty do biegania – czym różnią się od zwykłych butów

Nie każde obuwie ze sportową stylówką nadaje się do aktywności fizycznej, również biegania. Buty do biegania są szczególne. Dlaczego? Ponieważ mają specjalną konstrukcję podeszwy, protektory w podeszwie, są zrobione najczęściej z materiałów “oddychających” i powinny być nieco szersze w palcach. Te wszystkie elementy i jeszcze kilka mniejszych ma ogromny wpływ na komfort biegania,a także na Twoje zdrowie. Źle dobrane buty mogą zniekształcić Twoje stopy i zdemotywować Cię do dalszego uprawiania sportu. Nie pozwól na to!

Na co zwracać uwagę kupując buty do biegania?

Cena nie jest dobrym wyznacznikiem. Nie jestem zwolenniczką wydawania majątku na buty do biegania. Ważniejsza od ceny, za którą najczęściej stoi potężny marketing jest jakość obuwia i to do czego będę je używała (bieganie w lesie, po asfalcie, fitness). Kupując buty do biegania zwróć uwagę przede wszystkim na podeszwę. Powinna mieć protektory, być nieco grubsza i szersza od zwykłego buta.

Sam but powinien być zrobiony z tworzywa oddychającego, aby nasze stopy się nie upociły przy długim bieganiu. Język buta powinien być nieco grubszy, wówczas nie odczujemy po dłuższym bieganiu, że sznurówki wbijają nam się w stopy. Zapiętek nie może być zbyt niski, wówczas porobią nam się odciski nam piętach od ciągłego ich podrażniania. Jeżeli zamierzasz biegać więcej w terenie, np. w lesie raczej nie kupuj butów w jasnym kolorze – będzie Ci je bardzo trudno utrzymać w czystości.

Kupując buty, dokładnie je przymierzmy, poprzechadzajmy się przez kilka minut po sklepie. Zwracaj uwagę na każdy szczegół. Podczas biegania, każdy, nawet najmniejszy szczegół może mieć ogromny wpływ na komfort biegania.

Macie jakieś swoje ulubione marki butów sportowych, ulubione modele? Podzielcie się nimi z innymi użytkownikami!

Miłośniczka aktywnego spędzania czasu i zdrowego odżywiania. Wegetarianka i miłośniczka zwierząt. Pisze o dietach, joggingu i składnikach produktów.

Leave A Reply