Bieganie – Lubię to!

0

bieganieNiedawno ktoś zapytał mnie, dlaczego biegam i co takiego jest w bieganiu, że ludzie coraz częściej wybierają ten rodzaj aktywności. Otóż zastanowiłam się nad tym dziś trochę bardziej podczas mojego wieczornego joggingu i doszłam do kilku wniosków.

Po pierwsze to mój czas

Jest to ta chwila w ciągu dnia, którą mam tylko dla siebie, cokolwiek by się nie działo. Wtedy odpoczywam psychicznie od wszystkiego i od wszystkich, układam myśli. To mój czas, dlatego nie uczestniczę w żadnych maratonach i biegach grupowych – za duży jest wtedy nacisk na szybkość biegania. Nie biegam też z zamierzeniem, że chcę schudnąć. Bardziej zależy mi na tym, żeby być w formie i nie sapać wchodząc na pierwsze piętro.

Wolność

Dla mnie bieganie to taka namiastka wolności. Telefon zostaje w domu, więc może sobie dzwonić do woli, nie odbiorę. Biorę tylko odtwarzacz z ulubioną muzyką i biegnę. Sama decyduję gdzie i jak szybko. Dlatego właśnie unikam biegów grupowych, gdzie wszyscy biegną jednym tempem i grupa decyduje gdzie wszyscy biegną. A ja nie chcę tam gdzie wszyscy, chcę sama 🙂 Z przyjaciółmi mogę pójść na kawę, czy na imprezę. Biegam sama.

Własne decyzje

Sama decyduję co chcę zobaczyć, gdzie chcę pobiec, czy chcę biec pod górkę, po schodach, czy po płaskiej powierzchni. Czuję się wtedy niezależna, wolna i szczęśliwa.

W tym momencie nie walczę o kilogramy, jedynie chcę w ciągu dnia tak naprawdę zrobić coś dla siebie. Jedni powiedzą, że to egoistyczne, ale jeśli tak to niech będzie, chcę przez 30 minut dziennie być taką małą egoistką, biegać sama, nie odbierać telefonów i słuchać ulubionej muzyki.

Dlaczego coraz więcej Polaków biega? Nie wiem, po części moda z Zachodu, a po części może coraz więcej Polaków chce mieć swoją przestrzeń i być takimi małymi egoistami chociaż przez 30 minut w ciągu dnia 🙂

Miłośniczka aktywnego spędzania czasu i zdrowego odżywiania. Wegetarianka i miłośniczka zwierząt. Pisze o dietach, joggingu i składnikach produktów.

Leave A Reply