Zatrzymanie wody w organizmie

12. Lip 2013 opublikowany przez

4.20 avg. rating (85% score) - 5 votes
Print Friendly

Zatrzymanie wody w organizmieJeżeli czujesz się opuchnięta, ciężka i zmęczona, świadczyć to może o zatrzymaniu wody w Twoim organizmie, które spowodowane może być wieloma rzeczami. Dowiedz się jakimi, aby uniknąć problemu.

Kiedy do naszego organizmu dostarczamy zbyt mało wody, wówczas nasz organizm chroni się przed utratą pozostałą jej częścią i nakłada blokadę, która powoduje zatrzymanie wody w organizmie. Blokada następuje, gdy do organizmu dostarczamy mniej niż 1 litr wody w ciągu doby, dlatego zaleca się spożywanie dziennie 1,5-2 l wody.

Przyczyną zatrzymania wody w organizmie może być także zbyt duże spożywanie soli i nie mamy tutaj na myśli jedynie soli w solniczce, ale także również tą, która znajduje się w wędlinach, pieczywie czy słonych przekąskach.

Innym powodem może być zachwianie równowagi hormonalnej spowodowanej cyklem miesiączkowym. Najczęściej problem mija w pierwszych dniach miesiączki, a obrzęki ustępują. Zatrzymanie wody może być spowodowane także niektórymi lekami i tabletkami antykoncepcyjnymi.

Także temperatura może stanowić powód, dla którego w naszym organizmie włącza się blokada. Wysoka temperatura powoduje bowiem, że nasz organizm zaczyna gromadzić wodę, a suche i ciepłe powietrze sprzyjają dodatkowo temu procesowi. Dlatego szczególnie latem należy zadbać o uzupełnianie płynów w organizmie.

Siedzący tryb życia, przemęczenie, niewyspanie i zła dieta to kolejne powody, dla których nasz organizm się buntuje i zatrzymuje wodę w naszym organizmie. Zadbajmy zatem o to, aby aktywnie spędzać wolny czas i urozmaicać swoją dietę o warzywa i owoce, płyny przy jednoczesnym ograniczaniu spożycia słonych produktów oraz alkoholu.

W lecie spożywajmy pyszne arbuzy, które w 92% składają się z wody. Mają właściwości moczopędne, pobudzają do pracy nerki i wspomagają tym samym usuwanie toksyn z organizmu. Są także dostępne na ryku tabletki, które regulują gospodarkę wodną w organizmie, jednak dzięki odpowiedniej diecie nie będziesz musiał po nie sięgać.

Zatrzymanie wody w organizmie - arbuz

Zatrzymanie wody w organizmie – arbuz

Podziel się

Opinie o Zatrzymanie wody w organizmie

Home Forum Zatrzymanie wody w organizmie

This topic contains 0 odpowiedzi, has 1 uczestnika, and was last updated by Profile photo of Dietani Dietani 2 years, 11 months temu.

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Autor
  Posty
 • #2772
  Profile photo of Dietani
  Dietani
  Keymaster

  Jeżeli czujesz się opuchnięta, ciężka i zmęczona, świadczyć to może o zatrzymaniu wody w Twoim organizmie, które spowodowane może być wieloma rzeczami
  [Zobacz cały post: Zatrzymanie wody w organizmie]

Viewing 1 post (of 1 total)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.

 • RSS
 • Facebook
 • Google+
 • Twitter